Już zaraz ostatni dzień roku 2016 ! Jak wasze plany na sylwestra ? Oszczędnie w domu lub u znajomych czy na balu sylwestrowym ?:) Ja wybieram w tym roku po raz pierwszy w życiu pracę i trzeźwość jednocześnie. Ponieważ mam auto i mam za sobą pierwsze przejazdy Uberem, postanowiłem wozić ludzi w sylwestrową noc. Moim celem jest zarobienie 1,000 złotych, choć słyszałem od pasażera Blablacar o dochodzie rzędu 3,500 zł w Sylwestra ! Dobre ? Myślę, że tak.
By zachęcić kierowców do trzeźwości i jazdy przez całą noc, Uber wprowadza w tak wyjątkowy czas MINIMALNA STAWKĘ GWARANTOWANĄ. Do północy to 35 zł a od 1:00 do 6:00 – aż 65 zł. Wymogi do tego są dość niskie, stąd spodziewam się że realnie będzie to ok 100zł/h. Ciekaw jestem tylko czy mnożniki w taką noc przekroczą standardowy zakres 1-3. Ponoć może dochodzić do ok 6… Byłoby dobrze dla mnie, trochę gorzej dla pasażerów.
Dostarczono mi pierwszy tygodniowy raport aktywności w aplikacji Uber. Prezentuje się on następująco i choć jest naprawdę dobrze (był to okres przedświąteczny, wzmożonych imprez wigilijnych), liczę że w tę jedyną w roku noc stawka będzie minimum 2 razy większa.

Weekly report Uber 12.2016

Uber udostępnił także informacje o godzinach szczytu zamówień czy szczególnie popularne miejsca zamawiania przejazdów by ułatwić pracę kierowcom i zwiększyć zarobek obu stron. Jako miejsca największego potencjalnie popytu wskazał przykładowo w Poznaniu:
• pl. Wolności
• Stadion INEA przy ul. Bułgarskiej
• Stary Rynek
• ul. Taczaka
Jeśli ktoś z was jeszcze nie ma tej aplikacji, zachęcam do instalacji podając kod polecający by zaoszczędzić 20 zł przy pierwszym przejeździe. UWAGA: prawdopodobnie ceny przejazdów UBER w tę noc będą wyższe niż taksówkami które mają ściśle określone ceny, ALE – czas oczekiwania powinien być sporo krótszy ! Przy taxi w sylwestra to często 1-1,5 h, co na Uberze się raczej nie zdaży. Niemniej warto zainstalować i samemu się przekonać.
Tymczasem czas iść spać by mieć jutro siły jeździć ok 10 godzin więc życzę Wam szampańskiej zabawy, Szczęśliwego Nowego Roku i do zobaczenia w Uberze jeśli będziecie w Poznaniu ! 🙂