Cześć !

Dawno nie pisałem artykułu, więc warto byłoby się za to zabrać i udostępnić nową dawkę ciekawej, wartościowej wiedzy która przybliży nas do realizacji celów finansowych i osobistych ! Dlaczego tak długo nie pisałem ? Pewnie po części odpowiada za to tzw. prokrastynacja, tj odkładanie zadań na później, zaspokajanie się chwilowymi przyjemnościami.

Autor poniżej zamieszczonej mowy nazywa to co odciąga nas od zadań „instant gratification monkey” czyli małpką natychmiastowej przyjemności. Mniej czy bardziej wszyscy ulegamy prokrastynacji – wybieramy pilota zamiast zadania domowego, „Na Wspólnej” zamiast czytania książki naukowej, czipsy zamiast sałatki czy piwo z kumplami zamiast wyczerpującego treningu na siłowni. Powód ? Ta właśnie małpka namawia nas na wybranie prostszych, przyjemniejszych rzeczy które nagradzają od razu w przeciwieństwie do siłowni, kursów, nadgodzin itp które prowadzą do sukcesu i zadowolenia w dłuższych okresie.

Przyjrzyjcie się dokładnie temu o czym jest mowa i przemyślcie jak to ma się do twojej sytuacji. Warto spisać na papierze wszystkie zadania i cele, wybrać te z którymi ociągamy się najbardziej i czym prędzej po kolei zacząć je realizować. Od zaraz. Nie dajmy małpce sterować naszym życiem.