Milewski&Partnerzy to firma eventowa, która słynie z organizacji największych wydarzeń związanych z rozwojem osobistym w Polsce. To właśnie oni, we współpracy z globalną firmą Success Resources, sprowadziła do Polski Harva Ekera oraz stworzone przez niego wydarzenie „Millionaire Mind Intensive”. Tym razem było to co wydarzenie wyjątkowe w skali kraju i Europy. W miniony czwartek, tj. 30 kwietnia, na stadionie (!) w Poznaniu gościło aż blisko 30,000 osób, którym rozwój osobisty nie jest obcy. To wydarzenie „Życie bez ograniczeń”.

Podczas kongresu wystąpił m.in. niesamowity Les Brown – światowej sławy mówca motywacyjny. Powiedział m.in. „do your best and trust God the rest” i przedstawił krótkie historie swojego życia, o wytrwałości, pasji do swojej pracy i celach, o tym, żeby całe życie być „głodnym”.

Na scenie wystąpili także m.in. Robert Zagożdżon – twórca kilku dużych biznesów, multimilioner, znany z „20m2″ Łukasz Jakóbiak o niesamowitej wręcz wytrwałości w osiąganiu celów, jedyna kobieta w towarzystwie Magdalena Malicka, do niedawna szanowana prezes wielkiej firmy, czy narazie mniej znany Jakub B. Bączek. Ten ostatni wywarł na mnie duże wrażenie nie tylko dlatego, że jako trener mentalny zdobył z naszymi siatkarzami złoto MŚ we wrześniu 2014 r. (a ja trenuję i uwielbiam siatkówkę!). Jakub w przystępny, zrozumiały i lekko kabaretowy sposób opowiedział o tajemnicy sukcesów siatkarzy i jego własnym. Pozwolił nam poczuć się tak, jakbyśmy razem z nim i całą drużyną odbierali złoty medal !

Główną gwiazdą kongresu był zdecydowanie Nick Vujicic – jak go określił współorganizator, Łukasz Milewski, ” obecnie największy mówca motywacyjny na świecie. To określenie, to za mało by oddać wielkość tego człowieka. Jak bowiem określić kogoś kto urodził się bez rąk i nóg, a nie tylko nie przeszkodziło mu to w normalnym życiu, ale i stało się siłą do inspirowania milionów ludzi ?”

Bez żadnego wyjaśnienia medycznego lub ostrzeżenia, Nick urodził  w 1982 roku w Melbourne w Australii, się bez rąk i nóg. Mimo niesamowitego wsparcia rodziców i wiary w Boga, wytykany przez otoczenie i obciążony swoją innością w wieku 10 lat podjął próbę samobójczą. Chciał utopić się w wannie. Na szczęście, dla niego i dla nas, próba była nieskuteczna.

Od swojej pierwszej wygłoszonej mowy w wieku 19 lat, Nick podróżuje po całym świecie, dzieląc się swoją historią z milionami, czasami na stadionach wypełnionych po brzegi,mówiąc do wielu różnych grup, takich jak studenci, nauczyciele, dzieci, profesjonaliści i zgromadzenia kościelne. 

Dziś ten dynamiczny, młody ewangelista osiągnął więcej niż większość ludzi może osiągnąć w całym swoim życiu. To autor, muzyk i aktor, a jego hobby to wędkarstwo,malarstwo i pływanie. W 2007 roku, Nick udał się w długą podróż z Australii dopołudniowej Kalifornii, gdzie jest prezesem międzynarodowej fundacji non-profit, Life Without Limbs (życie bez kończyn), która została powołana do życia w 2005 roku.

Na kongresie mówił o dążeniu do osiągnięcia celów. O tym, że popełnianie nawet niezliczonej liczby błędów nie oznacza, że TY jesteś błędem. Po prostu spróbuj jeszcze raz, zrób to trochę inaczej, trochę lepiej, a osiągniesz sukces w tym co robisz ! Chcesz zmian, lepszego świata, więcej wolności, uśmiechu – zacznij od siebie !