Wczoraj i dziś odbyła się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu „Praktyczna Konferencja Inwestowania w Nieruchomości”. Była to niesamowita okazja na wysłuchanie oraz poznanie znanych inwestorów z rynku nieruchomości i wzbogacenie wiedzy. Nie wiesz jak zacząć albo wstrzymują cię wymówki ? To była okazja do rozpoczęcia !

 

Wczoraj występował Damian Kleczewski, autor książki „Skuteczne sposoby inwestowania w nieruchomości”. Damian obsłużył już około 100 nieruchomości i na spotkaniu mówił o tym jak wynajdywać okazje oraz obsługiwać inwestycje, co jest ważne przy wyborze ekipy remontowej czy o tym jak wyróżnić się sprzedając mieszkania.

Sławomir Muturi z kolei jest jednym z pionierów rynku najmu prywatnego w Polsce oraz zarządzania najmem. Posiada setki nieruchomości na wynajem których z zasady nigdy nie sprzedaje a jedynie zwiększa swój portfel nieruchomości.  Prowadzi bloga fridomia.pl oraz napisał kilka książek, przede wszystkim „Wolność finansowa dzięki inwestowaniu w nieruchomości”.  Co ciekawe, odwiedził wszystkie kraj świata !!! Mówił o odmiennej od większości znanych szkoleniowców koncepcji rentierstwa dzięki nieruchomościom. Na przykład ? Że nawet mogąc odłożyć 100zł miesięcznie da radę zacząć – żyć oszczędnie i szkolić się resztę pieniędzy pozyskując z kredytu oraz od znajomych.

Wojciech Orzechowski jest natomiast znany obecnie z prowadzenia szkoleń „Warsztaty Inwestowania w Nieruchomości”. Uczy swoich podopiecznych skutecznego pozyskiwania okazji oraz osiągania zysków ze sprzedaży pojedynczego mieszkania na poziomie minimum 20 tysięcy złotych w pół roku. Jego sposobem wolność finansową można osiągnąć w ok 6 lat dzięki sprawnemu obracaniu coraz większą sumą pieniędzy i wzrastającemu doświadczeniu.

Ostatni z ciekawych dla mnie prelegentów,  tak naprawdę najciekawszym (!) był Daniel Siwiec. Jest to typowy self-made milionaire który w wieku 22 lat, po krótkiej karierze w sprzedaży (bezcenne doświaidczenie) zwolnił się z pracy i zdecydował robić pieniądze na nieruchomościach. I to z jakim efektem ! Po TRZECH LATACH dzięki sprytnej transakcji zarobił pierwszy milion inwestując zarówno niewielkie środki własne jak i z czasem z innych źródeł. Jak tego dokonał ? Szczegóły możecie przeczytać w niedawno wydanej książce „Nowoczesny inwestor”.

Tu na blogi Marcina Osmana na YT możecie zobaczyć krótki wywiad z Danielem Siwcem.

Zwłaszcza historia Daniela i jego podejście do biznesu przekonuje mnie do zmiany podejścia do nieruchomości. Trzeba być elastycznym. Postaram się wykorzystać mieszkania nie tylko do zbudowania wolności finansowej ale także robienia pieniędzy poprzez handel nimi. Kupując i sprzedając ledwie 2 mieszkania w ciągu roku można zarobić ok 30 tyś zł, z czasem robiąc to coraz skuteczniej i szybciej. To z kolei pozwoli zarobić sporo pieniędzy za przywrócenie do życia pustostanów lub lokali z czasów Gierka. Także już wkrótce kolejne działania w tym kierunku w których i wam życzę powodzenia.