Tydzień temu uczestniczyłem w konferencji dla szukających motywacji i inspiracji biznesowej, a zwłaszcza dla ludzi z branży MLM, tj. marketingu sieciowego. „Show me, don’t tell me”, czyli „Pokaż, nie mów” . Chociaż już trochę czasu minęło, warto opisać wrażenia, gdyż już w marcu ma odbyć się kolejna edycja tego emocjonującego wydarzenia. Szczegóły na stronie http://pokazniemow.pl. W zeszłotygodniowej, pierwszej edycji „Pokaż, nie mów” przeważali mówcy będący praktykami MLM, ale też znane postacie spoza świata marketingu sieciowego. O randze imprezy niechaj świadczy fakt, że prowadzącymi byli Kuba Wesołowski i Olivier Janiak. Swoją obecnością zaszczyciła uczestnikó także Joanna Jabłczyńska, z którą miałem potem okazję zamienić parę słów i otrzymać od niej nagrodę:)

gwiazdy "Show me, don't tell me"
gwiazdy „Show me, don’t tell me”

Pierwszy wystąpił niejaki Dariusz Holeniewski. 26 letni absolwent Politechniki Wrocławskiej, który zaczął działać w jednej z firm MLM już w wieku 22 lat. W ciągu zaledwie 3 lat zdołał zbudować grupę 32,000 osób i osiągnąć wszystko co było tam do zdobycia, włącznie z nowiutkim Mercedesem. Kończąc studia zarabiał już kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Mimo niewątpliwych sukcesów zachowuje dystans do siebie i swojego zajęcia i w bardzo ciekawy sposób opowiedział swoje doświadczenia. Ujawnił tajniki sukcesu w tym rodzaju sprzedaży, wyśmiewając niezłomną ciągle wiarę w gwarancję pracy jaką dają studia. Zachęcał jednocześnie do działania na własnych rachunek w tym cieszącym się nadal złą opinią biznesie jakim jest marketing wielopoziomowy. Koniecznie zobacz filmik na YouTube z jednym z jego wystąpień (http://www.youtube.com/watch?v=NSL8kZ6pGYk)

Piotr Krenig - show me don't tell me
Piotr Krenig – show me don’t tell me

Bardzo ciekawy występ motywacyjny zaliczył także Piotr Krenig. To doświadczony właściciel marki galanterii skórzanej „Krenig” oraz przedsiębiorca MLM. Jego niesamowite historie i zaangażowanie w ich przekazanie wywołały nie jedną łzę w oczach słuchaczy jak i iskrę do działania TU i TERAZ ! Zaczynał od pracy na budowie czy sprzedawania długopisów za granicą (na czym wbrew pozorom zbił majątek, przynajmniej jak na polskie warunki lat 80/90.) Opowiedział historię o dwóch przedstawicielach handlowych firmy obuwniczej wysłanych do Afryki (jeśli nie znasz, polecam znaleźć w Google 😉 Natomiast podane przez niego pierwsze prawo marketingu Kreniga brzmi:
„Im szybciej chodzisz, tym więcej zarabiasz”.

Krótki wywiad z Piotrem Krenigiem zobaczysz tu
https://www.youtube.com/watch?v=VKnKnw3_X8M&feature=youtu.be

Na konferencji, która trwała od 10 do 20, wystąpili także:
Bartek Wilczek – inwestor z Sopotu, autor gry EUROCASH, który przypomniał kilka ważnych zasad ludzi sukcesu znane z MMI
Kamil Lisicki – odnoszący sukcesy 28 latek z branży odszkodowań i MLM, który zachęcił, co dzień rano wstając z łóżka zadawać sobie pytanie „Po co ja to robię ?„,
Piotr Pacyga – jeden z prezesów DuoLife, wierzący w to, że „najlepszy sposób przewidywania przyszłości to tworzenie jej
Barbara Śliwa – project manager z wieloletnim doświadczeniem z światowych koncernach opowiedziała o budowaniu zespołu i uzmysłowiła przewagę zespołu nad jednostką, oraz
Krzysztof Hillar – szybko rozwijający się mówca motywacji i sprzedaży, trener wystąpień publicznych, który przekonał wielu, że prawdziwy sukces odniesie się sprzedając nie „jeden na jeden”, ale „jeden do wielu” jak i zmotywował do podejmowania codziennych wyzwań, które leżą…obok nas.

Najciekawszym wystąpieniem i gwoździem programu było jednak wystąpienie znanego i cenionego nie tylko w Polsce mówcy motywacyjnego, coacha i psychologa Mateusza Grzesiaka.

Mateusz przemówił do wyobraźni wielu uczestników używając niezwykle barwnego, często nawet dobitnego, momentami lekko wulgarnego języka. Odkrył schematy myślenia Polaków i skłonił do porzucenia wielu niewygodnych stereotypów ograniczających nasz rozwój czy szczęście. Przykładowo 80% Polaków przeklina, ale jednocześnie 86% uważa to za niemoralne. Choć w 2020 roku aż 50% Polaków będzie magistrami,  nadal większość Polaków wierzy, że żyjemy w najgorszym kraju z najgłupszymi politykami, żeby odnieść sukces trzeba wyjechać, że pierwszy milion trzeba ukraść, a życie jest do bani. I jak tu się rozwijać i osiągać sukces mając coś takiego w głowie ? Niemożliwe. Dopóki nie zmienimy myślenia, nie zmienimy tak naprawdę siebie ani kraju.

Podsumowując, cieszę się z udziału w tej imprezie. Wysoki poziom mówców, ciekawa zawartość szkolenia i dużo praktycznych wskazówek, niesamowite historie z biznesowego życia, garść pomysłów i inspiracji. Nie dość, że wyniosłem ze szkolenia głowę pełną wiary i motywacji, to jeszcze wygrałem grę EUROCASH (nowy, polski odpowiednik gry Cashflow którą polecam przyszłym milionerom) oraz na koniec dnia poznałem Joanną Jabłczyńską która mi ją wręczała,  i z którą wymieniliśmy się wizytówkami 🙂

Spotkanie z Joanną Jabłczyńską
Spotkanie z Joanną Jabłczyńską