Pisałem wcześniej, że zbieram aktualnie na kolejne mieszkanie pracując w branży turystycznej w Grecji korzystając ze szczytu sezonu. Stąd informacja z mojej branży, która w wakacje pozwala naprawdę dobrze zarobić.

Dziennik.pl oraz kilka innych uznanych źródeł donosi o upadku rosyjskich biur podróży. Kolejne, prawdopodobnie piąte już biuro podróży, które ogłosiło bankructwo w ciągu ostatnich kilku tygodni, to Labirynt. To 3 największy touroperator w Rosji, a w związku z jego upadkiem za granicą przebywa bagatela prawie 30 tysięcy turystów. Dla lepszego wyobrażenia – ponieważ teraz turyści tego biura będą już tylko wracali do Rosji, do sprowadzenia ich wszystkich potrzeba ok 150 samolotów !

 Jest to wynik spadku wartości rubla wskutek prowadzonej ostatnio polityki zewnętrzenej Rosji jak i nałożonych przez kraje trzecie sankcji. Tak się składa, że wczoraj miałem okazję zjeść kolację z rosyjską rezydentką lokalnego przedstawiciela tego touroperatora, Le Grand. Potwierdziła, że goście stopniowo wracają do Rosji i państw ościennych. W największym, jednym tylko hotelu jest to prawie 500 gości (!). Nie ma natomiast żadnych przylotów… Rezydentki te zostaną pewnie tydzień czy dwa i prawdopodobnie zostaną odesłane do domu. Tym samym ich wakacje i praca, może także zbliżająca je do pierwszego miliona, zostanie skrócona o prawie połowę.
Rezydent w pracy
Jeśli Tobie także zdarzył się taki wakacyjny poślizg, z jakichś powodów nie możesz kontynuować swojej pracy – Forbes w piśmie przyszłych milionerów „Pierwszy milion” podaje 9 sposobów na wakacyjny biznes.

http://pierwszymilion.forbes.pl/9-biznesow-na-lato,artykuly,155226,1,1.html